Pożyczki na dowód dla bezrobotnych: skąd ich popularność?

Coraz częściej zdarza nam się pożyczać pieniądze, co nie zmienia faktu, że cała Polska i Europa każdego dnia narzekają na to, że pożyczki i kredyty są niewyobrażalnie drogie. Jak to więc jest, że pomimo powszechnej niechęci większość z nas od czasu do czasu pozwala sobie na zadłużenie i nie widzi w tym nic złego, nawet osoby bezrobotne?

Przejdź do oferty szybkich pożyczek na dowód

Po pierwsze musimy w tłumie różnorodnych rozwiązań wyróżnić stosunkowo nową modę, a w zasadzie instrument kredytowy, któremu na imię pożyczka na dowód. Prawdę mówiąc, właśnie na takich niewielkich kwotach opiera się największa ilość transakcji pomiędzy bankami i innymi niezależnymi firmami finansowymi, a klientami.

Popularność tego typu rozwiązań bierze się przede wszystkim z ich dostępności. Niezależnie od tego, czy zależy nam na organizacji rodzinnych świąt, czy też na nowym telewizorze, pożyczka na dowód jest jedynym rozwiązaniem, po które możemy sięgnąć z dnia na dzień, zupełnie nie przejmując się formalnościami i dokumentami.

Istotną kwestią jest naturalnie oszczędność czasu, polegająca na tym, że pożyczkę na dowód możemy dostać naprawdę w ciągu kilkunastu minut, nie posiadając pracy, mając status bezrobotnego w Urzędzie Pracy. Co prawda płacimy za to w późniejszych ratach, jednak kiedy zaciągamy zobowiązania o stosunkowo niewielkiej wartości nominalnej, czyli mniej-więcej kilka tysięcy złotych, różnica jest wręcz śmieszna.

Co ciekawe, nie zanosi się na to, aby moda się w jakikolwiek sposób zmieniła, co oznacza, że nadal będziemy konsekwentnie narzekać na warunki udzielania pożyczek, ale ani trochę nie przeszkodzi nam to w ubieganiu się o kolejne. I kolejne.

Oczywiście nie da się ukryć, że wielu z nas na co dzień żyje z kredytów, z drugiej jednak strony jest to jak najbardziej świadomy wybór, który podejmujemy raz po raz. Trudno powiedzieć, czy ciągłe pożyczanie jest złym pomysłem, szczególnie że wszelkiego rodzaju pożyczki na dowód dla bezrobotnych są dziś tanie i łatwo dostępne, musimy jednak zdawać sobie sprawę, że każda decyzja ma swoje konsekwencje i musimy to brać pod uwagę.

Ranking najlepszych pozabankowych pożyczek na dowód

1. Błyskawiczna Gotówka - Bez przedstawiania dokumentów i bez dodatkowego zabezpieczenia, Błyskawiczna procedura bez wizyty w oddziale, Wystarczy telefon komórkowy i rachunek w jednym z polskich banków, Bardzo szybka decyzja o przyznaniu pożyczki! szczegóły
2. Kredyty-chwilówki - brak oprocentowania dla pierwszej pożyczki, natychmiastowa decyzja o udzieleniu pożyczki, pieniądze na koncie nawet w 15 min. od decyzji, cały proces pożyczkowy przez Internet szczegóły
3. SOHO CREDIT Szybka Pożyczka - pierwsza szybka pożyczka bez dodatkowych opłat, od 250 do 2000 zł, Pieniądze w ciągu godziny, bez poręczycieli, bez dodatkowych formalności, Weryfikacja w BIG i KRD szczegóły